Co je to Tantra?

Pokusím se nejdříve, stručně objasnit pojem "Tantra". Jde o sanskrtský pojem, který znamená nejhlubší podstatu, jádro, jsoucnost - bytí. 

 Tantrická masáž spojuje tělo s našim Vědomím a rouzproudí jednu s našich mnoha energii v těle "sexuální".

Na rozdíl od ostatních masážních technik, pro tantrickou masáž neexistují žádná striktní pravidla. Je je jemná, hládící, smyslná, tajemná a energizující, zahrnuje počáteční rituál (uctívání a naladění těla), poté masírování všech míst na těle,od prstíků na nohou, po konečky vlasů. Provádí se na nahém těle, také i sahaleném saragonem, používají se různé hladící pomůcky i masážní oleje.

Cílem masérky (maséra) je probudit citlivost těla do takové míry, do ktéré si příjímající v danou chvíli dovolí a všechny ostatní myšlenky odplynuly pryč.

Masáž učí poznávat víc naše tělo, navrací sexualitě hravost a prohlubuje intimní prožitky...

U malých dětí  můžeme pozorovat jejich přirozenou radost z vlastního těla, pohybu, energie proudí dynamicky. Také se často zcela  bez záměru dotýkají svého pohlaví . Ve hře „na doktory“ přirozeně  poznávájí a propojují se svým tělem. V naší společnosti jsou ovšem tyto situace zdrojem studu a rozpaků, které se časem stanou nedílnou součástí našeho těla, našich pohybů, našeho sebevědomí.

 

Toto jsou pouze střípky kontextu, ve kterém prožíváme svou sexualitu, své tělo a jeho potřeby. Práce se sexualitou v našem pojetí nejsou „horké tipy a triky pro orgasmus vašeho života“,  jak často slibují rubriky časopisů a pornografie. Jde o postupné a trvalé rozšíření rámce prožívání vlastního těla a sexuality, které se mimo jiné pozitivně odraží na vašem zdravotním i psychické stavu, na vašich vztazích, na vaší radosti ze života, inspiraci a kreativitě. 

 

Podle psychoterapeuta Jacka Morina, autora knihy „The Erotic Mind“, by třetina lidí navštěvující ordinace psychoterapeutů více profitovala z prácí se sexuologem, protože jejich psychické problémy pramení v uzavření či narušení některé části jejich sexuality. Rozvíjení vlastní sexuality má pozitivní dopad na řadu psychických „poruch“ a závislostí všeho druhu.

Často stojíme v protikladu touhy po hlubokých a silných sexuálních prožitcích a reality svého studu, neznalosti a nedostatku přítomnosti ve svém těle.

 

Součást mé práce, kterou můžete poznat na mých Tantrických masážích, zahrnuje informace, práci s tělem, dechem a dotekem. Také cvičení na doma pro vytvoření a upevnění nových tělesných návyků.

 

"Většina lidí si neuvědomuje svůj sexuální potenciál. My lidé jsme schopni milovat se častěji a smyslněji, než ostatní živočichové. A přesto jsme po sexuálním aktu často zklamáni. Proč? Protože většina z nás se chová jako člověk, který vlastní cenné housle na které se nikdy nenaučil hrát."

Tantrická masáž je dávána s velkou úctou a láskou k lidskému tělu, proto se probouzí každá buňka v těle.

 

Vše možno i zažít při pobytech zaměřených jak pro jednotlivce tak pro páry více na www.pobytovebalickyprozdravi.cz

 

S přáním hezkých chvil se mnou vaše Markéta

 

 

Přihlášení na akci

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

Novinky

29.11.2009 13:46
Informujte Vaše návštěvníky co možná nejčastěji o novinkách a akcích na Vašem webu. Aby se uživatelé naučili Vaše stránky pravidelně navštěvovat je důležité webovou prezentaci pravidelně aktualizovat. Pro automatickou distribuci článků až k čtenáři můžete využít RSS kanály.
29.11.2009 13:45
Dnes byla spuštěna naše nová webová prezentace. V tomto článku popište, proč jste spustili novou prezentaci a co přinese návštěvníkům. Uveďte jaké máte cíle s projektem a co přinese uživatelům. Pokuste se návštěvníkům stručně a jasně sdělit, proč by se na tuto stránku měli pravidelně vracet a...

Kontakt

Éterická víla 732 479 141 volat můžete: Po-Ne od 8.00 - 22.00 (pokud pracuji s klientem, hovory nepřijímám, zkuste prosím zavolat později, nebo napsat SMS, já Vám termín potvrdím. Srdečně děkuji za pochopení.) vrkocak@centrum.cz